Top singlovi

  1. Foo Fighters - The Sky Is A Neighborhood
  2. Thirty Seconds To Mars - Walk On Water in the Live Lounge
  3. Sting – I Can't Stop Thinking About You
  4. Radiohead - Lift
  5. David Bowie - I Can't Give Everything Away
  6. Prophets Of Rage – Living On The 110
  7. Nine Inch Nails – Less Than
  8. Queens Of The Stone Age – The Way You Used To Do
  9. U2 - You’re The Best Thing About Me
  10. Starsailor - All This Life

Top album

Neil Young - Hitchhiker

dvd preporuka

David Gilmour – Live At Pompeii

Najava koncerata

Ključne riječi

Sve ključne riječi

Što nudi Art kino Croatia?

Što nudi  Art kino Croatia?U nastavku teksta donosimo vam raspored programa za mjesec lipanj u riječkom Art-kinu Croatia...

Ciklus turskoga filma od 03. do 06.06.
ponedjeljak, 03.06.
19:30h Pandorina kutija (Pandora\\\\\\\’nin kutusu, režija: Yesim Ustaoglu, uloge: Onur Ünsal, Derya Alabora, Tsilla Chelton; Turska, 2008., 112 min) - drama

utorak, 04.06.
19h Karsu (režija: Mercedes Stalenhoef; Nizozemska, 2012., 87 min) – dokumentarni / glazbeni
21h Djedovi ljudi (Dedemin insanlari, režija: Çağan Irmak, uloge: Çetin Tekindor, Hümeyra, Yiğit Özşener; Turska, 2011., 118 min) - komedija / drama / obiteljski

srijeda, 05.06.
19h Vizontele (režija: Yılmaz Erdoğan, Ömer Faruk Sorak, uloge: Yilmaz Erdogan, Demet Akbag, Altan Erkekli; Turska, 2001., 110 min) - komedija / drama
21h Posljednja postaja Oslobođenje (Kurtuluş Son Durak, režija: Yusuf Pirhasan, uloge: Belçim Bilgin, Demet Akbağ, Asuman Dabak; Turska, 2012., 106 min) - komedija / drama

četvrak, 06.06.
19h Potjera za novcem (Kaç para kaç, režija: Reha Erdem, uloge: Taner Bırsel, Bennu Yıldırımlar, Zuhal Gencer Erkaya; Turska, 1999., 104 min) - drama
21h Gdje si, Firuze? (Neredesin Firuze, režija: Ezel Akay, uloge: Haluk Bilginer, Özcan Deniz, Demet Akbağ; Turska, 2004., 135 min) - komedija / glazbeni

Festival tolerancije – 1. Festival židovskog filma u Rijeci od 7. do 9. lipnja
petak, 07.06.
12:00h Nadarena djeca (Wunderkinder, režija: Markus Rosenmüller, uloge: Gedeon Burkhard, Natalia Avelon, Rolf Kanies; Njemačka, 2011., 96 min) - drama
Edukacijsko jutro / Branko Lustig – edukacija o holokaustu
- edukacija namijenjena 7. i 8. razredima osnovnih škola
19:00h Kad svane dan (režija: Goran Paskaljević, uloge: Mustafa Nadarević, Meto Jovanovski, Predrag Ejdus; Srbija / Francuska / Hrvatska, 2012., 90 min) – drama
• svečano otvorenje
21:30 Present Continuos (Ha-haim bentaim, režija: Aner Preminger, uloge: Hagit Dasberg, Alma Dishi, Alma Drozd; Izrael, 2012., 97 min) – drama

subota, 08.06.
12:00h Ljudi na koje se ne računa (A People Uncounted, režija: Aaron Yeger; Kanada, 2011., 99 min) - dokumentarni / povijesni / glazbeni
14:00h Kroz ušicu igle: Umjetnost Esther Nisenthal Krinitz (Through the Eye of the Needle - The Art of Esther Nisenthal Krinitz, režija: Nina Shapiro-Perl; SAD, 2011., 30 min) - dokumentarni / kratki
14:45h Nazovi me Židovom (Call Me a Jew, režija: Michael Pfeifenberger; Austrija, 2012., 98 min) – dokumentarni
16:45h Sačuvati obraz (Saving Face, režija: Daniel Junge, Sharmeen Obaid-Chinoy; SAD / Pakistan, 2012., 40 min) – dokumentarni
18:00h Inocente (režija: Sean Fine, Andrea Nix; SAD, 2012, 40 min) – dokumentarni
19:00h Simon i hrastovi (Simon och ekarna, režija: Lisa Ohlin, uloge: Bill Skarsgård, Helen Sjöholm, Jan Josef Liefers; Švedska; 2011., 118 min) – drama
21:30h Tvoja ljepota ne vrijedi ništa (Deine Schönheit ist nichts wert, režija: Hüseyin Tabak, uloge: Abdulkadir Tuncer, Nazmî Kirik, Lale Yavas; Austrija, 2012., 86 min) – drama

nedjelja, 09.06.
12:00h Ponedjeljkom kod Racinea (Mondays at Racine, režija: Cynthia Wade; SAD, 2012., 40 min) - dokumentarni)
13:15h Prognani: priče o domu za samopomoć (REFUGE: Stories of the Selfhelp Home, režija: Ethan Bensinger; SAD, 2012., 60 min) - dokumentarni
15:00h Časni ambasador (Honorable Ambassador, režija: Jonathan Paz; Izrael, 2012., 60 min) - dokumentarni
16:30h Obilježeni (Numbered, režija: Dana Doron, Uriel Sinai; Izrael / SAD, 2002., 55min) - dokumentarni
17:45h Bijeg iz lavlje jazbine (Ladder in the Lions\\\\\\\’ Den, režija: Bernhard Rammerstorfer, A. Ferenc Gutai; Austrija, 2012., 40 min) - dokumentarni
19:00h Vrijeme tišine (Le temps du silence, režija: Franck Apprederis, uloge: Loïc Corbery, Bernard Le Coq, Audrey Marnay; Francuska, 2011., 102 min) - drama
21:15h Vani u mraku (Out in the Dark, režija: Michael Mayer, uloge: Nicholas Jacob, Michael Aloni, Jamil Khoury; Izrael / SAD, 2012., 96 min) - drama / romantični

ponedjeljak, 10.06.
19:00h Velika očekivanja (Great Expectations, režija: Mike Newell, uloge: Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Robbie Coltrane; Velika Britanija, 2012., 128 min) – drama
21:15h Tajni adut (Dark Horse, režija: Todd Solondz, uloge: Jordan Gelber, Selma Blair, Mia Farrow; SAD, 2011., 86 min) – drama

utorak, 11.06.
19:00h Tetro (režija: Francis Ford Coppola, uloge: Vincent Gallo, Alden Ehrenreich, Maribel Verdú; SAD / Argentina / Španjolska / Italija, 2009., 127 min) – drama
21:15h Velika očekivanja (Great Expectations, režija: Mike Newell, uloge: Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Robbie Coltrane; Velika Britanija, 2012., 128 min) – drama

srijeda, 12.06.
19:00h Tajni adut (Dark Horse, režija: Todd Solondz, uloge: Jordan Gelber, Selma Blair, Mia Farrow; SAD, 2011., 86 min) – drama
21:00h Tetro (režija: Francis Ford Coppola, uloge: Vincent Gallo, Alden Ehrenreich, Maribel Verdú; SAD / Argentina / Španjolska / Italija, 2009., 127 min) – drama

četvrtak, 13.06.
19:00h Velika očekivanja (Great Expectations, režija: Mike Newell, uloge: Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Robbie Coltrane; Velika Britanija, 2012., 128 min) – drama
21:15h Tajni adut (Dark Horse, režija: Todd Solondz, uloge: Jordan Gelber, Selma Blair, Mia Farrow; SAD, 2011., 86 min) – drama

«Animafest Zagreb» u Rijeci od 14. do 16. lipnja
petak, 14.06.
20:00h Ernest i Celestina (Ernest et Célestine, režija: Stéphane Aubier, Vincent Patar, Benjamin Renner, glasovi: Lambert Wilson, Pauline Brunner, Anne-Marie Loop; Francuska, 2012., 80 min) – animirani / svečano otvorenje

subota, 15.06.
11:00h Lotte i tajna mjesečevog kamena (Lotte ja kuukivi saladus, režija: Heiki Ernits, Janno Põldma, glasovi: Evelin Pang, Margus Tabor, Mait Malmsten; Estonija / Latvija; 2011., 75 min) - animirani / obiteljski
17:00h Kakav divan dan (It\\\\\\\’s Such a Beautiful Day, režija: Don Hertzfeldt; SAD, 2012., 62 min) – animirani / komedija / drama
19:00h Cartoon d\\\\\\\’Or 2012 – najbolji europski kratki animirani filmovi
21:00h Kurt postaje zao (Kurt blir grusom, režija: Rasmus A. Sivertsen, glasovi: Atle Antonsen, Kristin Skogheim, Aksel Hennie; Norveška, 2008., 74 min) - animirani / komedija / obiteljski

nedjelja, 16.06.
11:00h Ernest i Celestina (Ernest et Célestine, režija: Stéphane Aubier, Vincent Patar, Benjamin Renner, glasovi: Lambert Wilson, Pauline Brunner, Anne-Marie Loop; Francuska, 2012., 80 min) - animirani
17:00h Suvremenici - izbor kratkih norveških filmova
19:00h Na Markovom brdu (Kokuriko-zaka kara, režija: Goro Miyazaki; Japan, 2011., 91 min) – animirani / drama / obiteljski
21:00h Oslobodite Jimmyja (Slipp Jimmy fri, režija: Christopher Nielsen; Norveška / Velika Britanija, 2006., 86 min) – animirani / komedija

ponedjeljak, 17.06.
19:00h Tetro (režija: Francis Ford Coppola, uloge: Vincent Gallo, Alden Ehrenreich, Maribel Verdú; SAD / Argentina / Španjolska / Italija, 2009., 127 min) – drama
21:15h Velika očekivanja (Great Expectations, režija: Mike Newell, uloge: Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Robbie Coltrane; Velika Britanija, 2012., 128 min) – drama

utorak, 18.06.
19:00h Tajni adut (Dark Horse, režija: Todd Solondz, uloge: Jordan Gelber, Selma Blair, Mia Farrow; SAD, 2011., 86 min) – drama
21:00h Tetro (režija: Francis Ford Coppola, uloge: Vincent Gallo, Alden Ehrenreich, Maribel Verdú; SAD / Argentina / Španjolska / Italija, 2009., 127 min) – drama

srijeda, 19.06.
19:00h Velika očekivanja (Great Expectations, režija: Mike Newell, uloge: Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Robbie Coltrane; Velika Britanija, 2012., 128 min) – drama
21:15h Tajni adut (Dark Horse, režija: Todd Solondz, uloge: Jordan Gelber, Selma Blair, Mia Farrow; SAD, 2011., 86 min) – drama

četvrtak, 20. lipnja
19:00h Tetro (režija: Francis Ford Coppola, uloge: Vincent Gallo, Alden Ehrenreich, Maribel Verdú; SAD / Argentina / Španjolska / Italija, 2009., 127 min) – drama
21:15h Velika očekivanja (Great Expectations, režija: Mike Newell, uloge: Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Robbie Coltrane; Velika Britanija, 2012., 128 min) – drama

petak, 21.06.
Ciklus filmova Federica Fellinija:
21:30h otvorenje ljetnog kina*
Dangube (I Vitelloni, režija: Federico Fellini, uloge: Franco Interlenghi, Alberto Sordi, Franco Fabrizi; Italija, 1953. - 104 min) - komedija / drama

subota, 22.06. – neradni dan / Dan antifašističke borbe

nedjelja, 23.06.
Ciklus filmova Federica Fellinija:
18:00h Slatki život (La dolce vita, režija: Federico Fellini, uloge: Marcello Mastroianni, Anita Ekberg, Anouk Aimée; Italija, 1960., 174 min) – komedija / drama
21:30h Lov (Jagten, režija: Thomas Vinterberg, uloge: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Annika Wedderkopp; Danska, 2012., 115 min) – drama

ponedjeljak, 24.06.
19:00h Fellinijev Rim (Roma, režija: Federico Fellini, uloge: Peter Gonzales Falcon, Fiona Florence, Britta Barnes; Italija, 1972., 128 min) - komedija / drama
21:30h Lov (Jagten, režija: Thomas Vinterberg, uloge: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Annika Wedderkopp; Danska, 2012., 115 min) – drama

utorak, 25.06. – neradni dan / Dan državnosti

srijeda, 26.06.
Ciklus filmova Federica Fellinija:
19:00h Klauni (I clowns, režija: Federico Fellini; Italija, 1970., 92 min) - komedija / dokumentarni
21:30h Lov (Jagten, režija: Thomas Vinterberg, uloge: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Annika Wedderkopp; Danska, 2012., 115 min) – drama

četvrtak, 27.06.
Ciklus filmova Federica Fellinija:
19:00h Boccaccio \\\\\\\’70 (režija: Federico Fellini, Vittorio De Sica, Mario Monicelli, Luchino Visconti; Italija, 1962., 205 min) - omnibus / komedija / romantični
21:30h Lov (Jagten, režija: Thomas Vinterberg, uloge: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Annika Wedderkopp; Danska, 2012., 115 min) – drama

petak, 28.06.
Ciklus filmova Federica Fellinija:
19:00h Bijeli šeik (Lo sceicco bianco, režija: Federico Fellini, uloge: Alberto Sordi, Brunella Bovo, Leopoldo Trieste; Italija, 1952., 83 min) - komedija / drama
21:30h Ginger i Fred (Ginger e Fred, režija: Federico Fellini, uloge: Giulietta Masina, Marcello Mastroianni, Franco Fabrizi; Italija, 1986., 125 min) - komedija / drama

subota, 29.06.
20h Tabor Film Festival – najbolji filmovi 2013.
Ciklus filmova Federica Fellinija:
21:30h Tri koraka u ludilo (Histoires extraordinaires, režija: Federico Fellini, Roger Vadim, Louis Malle, uloge: Brigitte Bardot, Alain Delon, Jane Fonda; Italija, 1968., 121 min) – omnibus / horor / misterij

nedjeja, 30.06.
20h Tabor Film Festival – najbolji filmovi prvih deset godina
Ciklus filmova Federica Fellinija:
21:30h Giulietta od duhova (Giulietta degli spiriti, režija: Federico Fellini, uloge: Giulietta Masina, Sandra Milo, Mario Pisu; Italija, 1965., 137 min) - komedija / drama / fantastični

Filmove u Ljetnom Art-kinu pogledajte u terminima najavljenim u 21:30. U slučaju lošeg vremena program će se održati redovno - u dvorani Art-kina.

Objavljeno 01.06.2013.

Vremeplov

Ja sam zadovoljna... nekad stane, nekad krene, nekad bolje, nekad lošije...
Ivanka Mazurkijević (Stampedo)