Top singlovi

  1. Foo Fighters - The Sky Is A Neighborhood
  2. Thirty Seconds To Mars - Walk On Water in the Live Lounge
  3. Sting – I Can't Stop Thinking About You
  4. Radiohead - Lift
  5. David Bowie - I Can't Give Everything Away
  6. Prophets Of Rage – Living On The 110
  7. Nine Inch Nails – Less Than
  8. Queens Of The Stone Age – The Way You Used To Do
  9. U2 - You’re The Best Thing About Me
  10. Starsailor - All This Life

Top album

Neil Young - Hitchhiker

dvd preporuka

David Gilmour – Live At Pompeii

Najava koncerata

Ključne riječi

Sve ključne riječi

3 dana Zlatne koogle 2005

Nakon dvomjesečnog glasanja danas počinje jedina prava godišnja glazbena nagrada na kojoj će u tri dana nastupiti pregršt nominiranih izvođača, gostiju, ljudi dobre volje spremnih za slavlje kvalitetne glazbe. Bez lažnog glamura, okupljanju je ideja promovirati glazbene vrijednosti i proglasiti NAJbolja ostvarenja prema mišljenju publike i struke.
Osim video zahvala Franz Ferdinanda, nastupa Damira Urbana bez Četvorke u ekskluzivnom još neviđenom solo izdanju, te da će se hrvatskoj publici po prvi puta predstaviti nova pjevačica grupe Yammat, a glazbenim iznenađenjima i premijerama tu još nikako nije kraj. U kuloarima se spominje čak i gostovanje grupe The Hives.
Za ostala iznenađenja prisustvujte slavlju glazbe, sjajnih izvođača, neformalne atmosfere, iskrenog druženja, bez lažnog glamura, dress codeova, nedodirljivih taština, uz brisanje granica između nominiranih, pobjednika, gostiju, medija, publike, volontera i svih ostalih dobronamjernih sudionika dodjele nagrade.
Raspored programa:
1. dan u petak 01.travnja (Kset) - nastup 6 nominiranih i proglašenje NAJboljeg novog izvođača
Nastupaju: Septica, Flyer, Postolar Tripper, Lollobrigida, Marshmallows, Tranzistor.
Ostali nominirani u toj kategoriji: Shorty, Tena Novak, Ramirez, Don’t Mess With Texas.
2. dan u subotu 02. travnja (Tvornica) - nastup 12 nominiranih i primopredaja nagrada u 13 domaćih kategorija za NAJbolja ostvarenja
Nastupaju: Edo Maajka,The Beat Fleet, The Strange, Damir Urban, Elemental, Shorty, Yammat, Ramirez, Vatra, Valerija Nikolovska, Hal featuring Meri Trošelj, Groodanje DJ’s.
3. dan u nedjelju 03. travnja (Aquarius) - uz prvi hrvatski DJ Battle i prezentacijske nastupe nominiranih 5 DJ-A, te proglašenje NAJboljeg hrvatskog DJ-a.
(M.I.L.E. - Groodanje, Mario Kovač - Gjuro 2, Močvara, Eddy - Kontrapunkt, Dus - Kontrapunkt, DJ Oli Dobolli - Hip Hop.hr, službeni DJ Ede Maajke).

Objavljeno 02.04.2005.

Vremeplov

U međuvremenu, molim za malo solidarnosti jer glazba rikava...
Paolo Sfeci (HGU)