Artan Lili novim singlom najavljuju povratak u Tvornicu kulture

Nakon vrlo uspješnog prošlogodišnjeg koncerta u sklopu turneje ’’10 godina teškog undergrounda’’, beogradska grupa Artan Lili vraća se u zagrebačku Tvornicu kulture.
Trenutno su na ljetnom dijelu turneje, a novim singlom najavljuju veliki povratak u Zagreb u subotu, 2. prosinca 2023. godine.
Beogradski rokeri Artan Lili prošli su tjedan objavili pjesmu ’’Hardkor i pank’’, novi, mračni singl nastao u suradnji sa Zoranom Marinkovićem, frontmenom grupe Bjesovi. Zoran je otpjevao prateće vokale u pjesmi, dok je videospot u produkciji Nikole Vranjkovića i Marka Beninija u jednom kadru snimio Miodrag Cicović.
’’Hardkor i pank’’ deveti je po redu singl s trećeg albuma, za koji će bend snimiti ukupno 12 pjesama, a koje objavljuje sukcesivno u izdanju Croatia Recordsa. Veliko nam je zadovoljstvo i čast da predstavimo naš novi singl nastao u saradnji sa Zoranom Marinkovićem, frontmenom i pevačem grupe Bjesovi koji je nesebično dao veliki doprinos ovoj pesmi, koja je ujedno i nešto najavangardnije što smo uradili u karijeri. Velike zasluge za audio produkciju pripadaju Nikoli Vranjkoviću i Marku Beniniju, a ništa manje Miodragu Cicoviću koji potpisuje režiju video spota!, istaknuo je frontmen benda Bojan Slačala te dodao: Nadam se da ćete svi uživati u našem novom ostvarenju.
Artan Lili čine Romana Slačala, Marko Ajković, Ivan Skopulović i Bojan Slačala, a na glazbenoj su se sceni predstavili 2012. godine. Otad su objavili dva albuma: ’’Artan Lili’’ (2014.) i ’’New Deal’’ (2016.), dok je treći album u nastanku. Brojnim su nastupima diljem regije osvojili publiku željnu melodičnog rokenrola i zarazne plesne energije. ’’Otrov’’, ’’Maca’’, ’’Foliram’’, ’’Oud’’, ’’Priča’’ i ’’Rokenrol posle rokenrola’’ samo su neki od singlova s albuma ’’III’’ koji su slušateljima već zapeli za uho.
Prošlogodišnjim je koncertom grupa Artan Lili oduševila zagrebačku publiku koja je pjevala sve riječi u glas s bendom, a u prosincu će dobiti priliku čuti i nove pjesme. ’’Najbolje što znam’’, ’’Ako stanemo tu’’, ’’Srce’’, ’’Sajko’’, ’’Na mišiće’’, ’’D.E.P.R.A.’’, ’’Rokenrol posle rokenrola’’ i ’’Hardkor i pank’’ tutnjat će Tvornicom kulture ovog prosinca.
Ulaznice po cijeni od 13 eura potražite u Tvornici kulture, na svim prodajnim mjestima Entrija ili online na Entrio.hr. Na dan koncerta za ulaznicu će biti potrebno izdvojiti 15 eura.
Objavljeno 11.07.2023.