Goluban novom pjesmom najavljuje blues rock album!

Nakon albuma ”Med bregi”, svirač usne harmonike, Tomislav Goluban, nastavlja dalje. No, ovog puta, u ponešto drugačijem blues stilu. (Foto: M. Turk)
S novim albumom, čije izdanje samo što nije ugledalo svjetlo dana, Tomislav se vraća
korijenima, dobroj staroj blues-rock svirci, ogoljenoj na tri instrumenta (gitara, bas i bubanj) kako bi siroviji i nešto jednostavniji zvuk pokazao da se u njemu može itekako uživati.
Na albumu koji će nositi naziv Blow Junkie, usna harmonika igra vodeću ulogu, a kompletan album odaje dojam stare bluzerske mantre ’manje je više’.
Prije samog izlaska ovog blues-rock nosača zvuka, prvi
singl uvodi nas u blues priču koja nas čeka na Blow Junkie-u. Pjesma se zove ”Gambler’s Blues”, a glazbu i tekst potpisuje Tomislav Goluban.
’Nismo li svi u nekom trenu života kockari? Pobjeđujemo, gubimo, a rizik je taj koji nosi neizvjesnost i uzbuđenje. Hodamo po rubu, hoće li nas na vrhu dočekati predivan pogled ili pad s litice nikad ne znamo, ali u tome je i čar, zar ne? U glavi mi je bio JJ Cale kojeg na bubnjevima prati Charlie Watts.’ - govori Tomislav o novoj pjesmi, a o albumu Blow Junkie kaže: ’Nakon nosača zvuka na hrvatskom jeziku, skretanja u duboke etno vode, gostiju i različitih stilskih područja tradicijske glazbe Hrvatskog zagorja, htio sam se vratiti onom starom čistom bluesu, onom čemu me i ljubav prema toj vrsti glazbe privukla - sočnom kompaktnom i čvrstom zvuku bez previše ’cifranja’. Uz nekoliko glavnih instrumenata, raspaliti svirku bilo je prilično oslobađajuće.’
Album će sadržavati 16 pjesama od čega je 11 autorskih na engleskom jeziku, 4 instrumentala i jedna obrada. Produkciju potpisuje Dragutin Smokrović ”Smokva”.
Objavljeno 11.12.2014.