
Grmljavina distorziranih rifova grupe AC/DC postala je jedan od najutjecajnijih rock zvukova tamo negdje od kraja sedamdesetih godina. Bend je osnovao 1973. u Australiji gitarist Malcom Young nakon raspada svog prijašnjeg benda ”The Velvet Underground” (ali ne ”onih” Lou Reedovih Velveta). S Agnusom, svojim mlađim bratom, kao gitaristom, bend je nastupao uglavnom po lokalnim klubovima. Budući da je Agnus tada imao samo 15 godina, sestra im je predložila da on nastupa u svojoj školskoj uniformi, a upravo je to kasnije postalo njihov zaštitni znak. U toj fazi bend je izdao single ”Can I Sit Next to You” bivšim članom Easybeatsa Harryem Vandom i najstarijim bratom Georgeom Youngom kao producentom.
Pročitajte cijeli članakObjavljeno 12.01.2007.

The Good The Bad & The Queen - ”The Good The Bad & The Queen”
Virgin / EMI 2007.
Ako je Damon Albarn s Blurom uspio kirurški precizno ”pohvatati” hedonistička stremljenja razigranih britanskih ’90-ih godina, te kasnije polučiti mega-uspjeh s evergreenima kao što su nabrijana dvominutna bomba ”Song 2” i gospelom nadahnuta ”Tender”, danas, nakon vrhunskog hi-tech koncepta interaktivnih Gorillaza, zvuči... pa, rezignirano i depresivno. U ispravljanju tog neveselog dojma ne pomažu niti zanimljive Simenonove dub i bas intervencije koje slasno mirišu na ”Guns of Brixton”, ”Robber Dub” i ”Armagideon Time” - čovjek je očito bio gladan svirke nakon raspada legendarnog Clasha.
Pročitajte cijeli članakObjavljeno 10.01.2007.

Plagiranje, copy paste, posudba, uzori ili pak nešto drugi česti su pojmovi kada se neki domaći izvođač usporedi s vidljivo sličnim zapadnim pandanom. Budimo realni, ”naši” najčešće, bolje ili lošije, kopiraju zapadne glazbene utjecaje, tu i tamo poneki istočni - što ne bi bilo ništa loše kada ne bi isti ponekad zaboravili granicu između ”utjecaja” i totalnog ”skidanja” neke pjesme, stila, zvuka, rifa, obleke, frizure ili čega već.
U ovom tekstu zlovoljna ekipa nadrinovinara Ri-rock.coma bavi se jakim hrvatskim rockerskim snagama, uz pokojeg pop pajdaša i otkrivamo tko je kome što maznuo. Mada pojmovi prepjev i plagijat prema riječniku stranih riječi nisu isto, neki ”krivci” čak i potpisuju originalne autore na svojim albumima, nama ipak tu nešto ipak jako smrdi. Procijenite i sami... mi nagrađujemo sve dobitnike jednim glasnim i raštimanim C durom. Blenk!
Pročitajte cijeli članakObjavljeno 08.01.2007.