Top singlovi

  1. Foo Fighters - The Sky Is A Neighborhood
  2. Thirty Seconds To Mars - Walk On Water in the Live Lounge
  3. Sting – I Can't Stop Thinking About You
  4. Radiohead - Lift
  5. David Bowie - I Can't Give Everything Away
  6. Prophets Of Rage – Living On The 110
  7. Nine Inch Nails – Less Than
  8. Queens Of The Stone Age – The Way You Used To Do
  9. U2 - You’re The Best Thing About Me
  10. Starsailor - All This Life

Top album

Neil Young - Hitchhiker

dvd preporuka

David Gilmour – Live At Pompeii

Najava koncerata

Ključne riječi

Sve ključne riječi

Biografija grupe The Stone Roses

Biografija grupe The Stone RosesMiješajući zvuk gitarskog popa 60-tih s dance beat zvukom 80-tih Stone Roses su definirali britansku pop scenu kasnih 80-tih i ranih 90-tih godina. 1989. postali su senzacija u Engleskoj, a drugi slični bendovi kao što su Charlatans, Inspiral Carpets i Happy Mondays postali su vrlo popularni. Ipak, bend nije uspio kapitalizirati uspjeh svog prvog albuma, čekajući pet godina na objavljivanje drugog izdanja nakon kojeg su se polagano raspadali godinu i pol dana.
Pročitajte cijeli članak

Objavljeno 23.02.2006.

Najbolji britanski albumi prema NME magazinu

Najbolji britanski albumi prema NME magazinuDebitantski album ”The Stone Roses” grupe The Stone Roses iz 1989. godine autori i uredništvo popularnog glazbenog magazina NME proglasili su najboljim britanskim albumom svih vremena.
Pročitajte cijeli članak

Objavljeno 20.02.2006.

Alkohol u rock muzici

Alkohol u rock muziciOd svojih početaka rock and roll je bio smatran za đavolju muziku od tadašnjih službenih vlasti u kapitalističkom svijetu (SAD, Engleska) ili pak kao zapadnjačka dekadentna muzika u socijalističkim zemljama. Ozoglašenosti Rocka je još više doprinjelo alkoholiziranje rock izvođača.
Kao i što rock muzički nije pao s Marsa već svoje korijene vuče iz bluesa i countrya, tako i svoj alkoholizam vuče iz ta dva muzička pravca.
Zašto?
Ima više odgovora na to pitanje. Jasno, isključiti ću «ljubav prema zabavi» odnosno hedonizam kao ekskluzivno pravo rock kulture. Naime, hedonizam je zajednički svim ljudima bez obzira da li su rockeri, korporativni menageri, sportaši... jedino trebamo isključiti religiozne fanatike.
Neki od odgovora su:
Pročitajte cijeli članak

Objavljeno 17.02.2006.

Vremeplov

”Ri Rock” je narodno blago.
Sandro Bastiančić (En Face), intervju za RiRock.com