Video: Uskoro treće izdanje Zabok Hardcore Madnessa!
Zabok je postao pravi rasadnik rokenrol bendova, ali i gradić s obiljem dobrih koncerata tijekom cijele godine. Dokaz tome je i treće izdanje Zabok Hardcore Madnessa koje će se održati 10.09. u Regeneratoru.
Tom prilikom zasvirat će Motus, .upset, B.T.K. i mađarski Drawing. Cijena ulaznice je 20 kuna u što je uračunato i tradicionalno piće dobrodošlice, a prikupljat će se i donacije za pse koji se nalaze u azilu Prijatelji u Čakovcu.
Motus je zagrebački HC punk bend. „Želim da krenem brzo i snažno, da lomim i rušim sve što me koči, da stvorim vlastiti red. Motus vita est!“ Prva je to rečenica napisana za neku Motus pjesmu, a ona ponajbolje opisuje sve ono što ovaj bend predstavlja. Trećeg siječnja davne 1988. snimljen je prvi demo (Motus Vita Est, Konfuzija, Demokracija, Degradacija i Sahara-utopija) i od tada počinje njihova avantura.
Pjesmom „Živjela sloboda stvaranja!“ odriču se strogog stilskog etiketiranja kroz slobodu svega što koristi atmosferi određene pjesme. Simbol toga je i logo Motusa: čovjek koji razbija okvire u svim mogućim smjerovima.
Članovi benda su: Hogar - vokal, Kizombie - gitara, Krumpa-gitara, Vanja - bas i Škrga -bubnjevi.
.upset je hardcore bend iz Zaboka s petnaestogodišnjim stažem. Osim sto su dijelili stejdž s najvećim imenima svjetskog hardcorea poput Madballa, First Blooda, Slapshota, Pro-Paina, objavili su i dva full length albuma, a ove godine i EP Dark Times koji će promovirati na svirci.
Album je sniman u ožujku i travnju na više lokacija te je izdan za zabočki Geenger Records pa će i ta činjenica doprinijeti pravom „domaćem“ štihu na ovom koncertu. Bend trenutno snima spot za pjesmu ”Zabok Hardcore”, a u planu je i spot za “Dark Times”.
Članovi benda su Štokan - vokal, Čefko - gitara, Dražen - gitara, Pleč - bas i Trša -bubnjevi.
Drawing je bend iz mađarskog Soprona osnovan 2008. godine. Svoju glazbu, ali i životni stil opisuju kao „čisti old school hardcore“ iako se tu može pronaći i utjecaja punka, rapa, thrasha, itd. Pjevaju na mađarskom i ističu da im je to jako bitno.
Bend je svirao na više festivala u Austriji i Slovačkoj, a posebno su ponosni na svirke s Hatebreedom i Agnostic Frontom. Bend je do sada izdao po dva EP-a i LP-a, dok je ove godine izdan njihov „best of“ album kao presjek njihovog osmogodišnjeg rada. Sve što su do sada objavili može se besplatno skinuti s njihove službene web stranice. Članovi benda su Bazsi – vokal, Krisz – gitara, Beni – bubnjevi i Adi – bas.
B.T.K. je zagrebački bend nastao u svibnju 2015. iz čiste zafrkancije i želje za svirkom. Bend svira u sastavu: Jankec - gitara, Pale - bubnjevi, Luka(Jimmy) - bas gitara i Marin - vokal. Trenutno su u studiju i album prvijenac bi trebao izaći na jesen. Sviraju žestoki street punk s ponekim Oi! i HC riffom, a kao uzore navode bendove poput: Agnostic Front, Anti-heroes, Dead Kennedys, Ramones, Ciroza Jetre i sl.
Članovi benda su : Marin - vokal, Pale - bubanj, Luka (Jimmy) – bas i Janko –Gitara.
Zabok Hardcore Madness je uvijek bio više od odličnog koncerta i provoda, tako će i ove godine pomoći u prikupljanju sredstava za zanemarivena i zlostavljane pse koji se nalaze u azilu Prijatelji u Čakovcu. Najviše im je potreban dehidrat (suha hrana), Oronazol i Plivasept koji će se uz novčane donacije također skupljati ovom prigodom. Pozivamo sve da pomognu kako bi i naši četveronožni prijatelji živjeli dostojan život.
”Vrlo sam sretan, zadovoljan sam životom zato što me iskustvo dovelo do toga da radim ono što želim raditi. Ne žalim za ničim. Sam sam sebe obrazovao. Škola mi je bila dosadna. Van Morrison