Zagrebački prog-indie-rock trio ŽEN je nakon studijske pauze izdao treći singl i videospot NEDAMISE kao najavu svog četvrtog studijskog albuma pod nazivom ’Ciklus’ koji izlazi u lipnju ove godine, u izdanju slovenske nezavisne etikete Moonlee Records.
Pjesma prikazuje revolt osoba koja se nalaze u nepovoljnom i demotivirajućem položaju u određenom odnosu i općenito u društvu. Ono što na prvu insinuira odustajanje, u stvari prikazuje bunt naspram svega što je nepoticajno, i čvrstu odluku da se nećemo prilagođavati očekivanjima i da ne odustajemo od sebe.
Pjesma NEDAMISE je prvo izdanje benda ŽEN u novoj postavi, u kojoj djeluju od kraja 2022. godine kada se bendu, uz Evu Badanjak i Saru Ercegović, pridružila Jelena Božić na basu i vokalima.
Kao i prethodna dva singla i ovaj je snimio sam bend u svom Tralala studiju, pri čemu je glazbenu produkciju napravila Eva Badanjak. Miks je radio Saša Rajković - Zarkoff s kojim bend surađuje već niz godina, posebno od albuma Sunčani ljudi pa na ovamo, dok mastering potpisuje nizozemski producent Martijn Tyrell.
”Istina je ono što su mi govorili kad sam počinjao - da mediokritet vrlo, vrlo aktivno vuče dole i pokušava da te slomi, da te zadrži da dijelite učmalost - jer svaki put kad netko u nečemu uspije, on ujedno dokaže koliko su neki drugi ljudi bijedni i nesposobni u onome što rade. Marko Šelić Marčelo