Uskoro prvi američki The Mandela Day Celebration koncert

Wyclef Jean, Aretha Franklin, Josh Groban, Queen Latifah i TLC će između ostalih nastupiti na koncertu The Mandela Day Celebration koji će se održati 18. srpnja u Madison Square Gardenu, NYC.
Naime, radi se o prvom koncertu na američkom tlu nakon onih organiziranih u Velikoj Britaniji, Africi, Španjolskoj i Norveškoj. Pored navedenih, još će nastupiti: Cyndi Lauper, Jesse McCartney, Angelique Kidjo, Baaba Maal, Yvonne Chaka Chaka, Chris Chameleon, Freshlyground i Vusi Mahlasela.
Na čelu organizacije je Dave Stewart iz Eurythmicsa koji je 46664 lansirao 2002 godine. imenovavši koncert po zatvorskom broju kojeg je gospodin Nelson dobio u zatvoru na Robbens Islandu.
Dave je također prošle godine, zajedno s Bonom te Brianom Mayom i Rogerom Taylorom iz Queena, organizirao Mandela Day koncert u londonskom Hyde parku kada se slavio Mandelin 90. rođendan.
Objavljeno 15.06.2009.