Let 3 snima novi spot, u planu riječki koncert
Popularni Letovci jučer su u brodogradilištu 3. maj snimali spot za drugi singl s albuma ”Bombardiranje Srbije i Čačka”, pjesmu ”Dijete u vremenu”, a i ovog puta se iza kamere našao iskusni Radoslav Jovanov Gonzo koji je snimio i spot za ”Ero s onoga svijeta” koji je nagrađen Porinom za najbolji spot.
Spot ćemo snimati na nekoliko lokacija, dio u 3. maju, dio na brodu Jadrolinije, avionu Air Adriatica, te po specifičnim lokacijama u Rijeci. Priča je to o nesretnoj ljubavi, a u glavnoj se ulozi našao Zoran Prodanović Prlja. Naime, Prlja je zaljubljen no djevojka stalno odlazi s nekim od ostalih dečkiju iz benda. Premijera spota će se održati 24. odnosno 25. svibnja na njihovom dvodnevnom koncertu u zagrebačkom klubu Močvara.
Planira se i koncert u Rijeci. Postoji ideja da u Rijeci nastupimo u sklopu festivala u Harteri, no to su samo planovi. Pravi samostalni koncert planiramo za studeni ili prosinac ove godine. Bit će to pravi spektakl - objasnio je Mrle kojeg, kao i ostale Letovce tijekom ljeta očekuju brojne gaže diljem Hrvatske.
Objavljeno 12.05.2006.
Primorski radio koncertom slavi 10 godina
Primorski radio u desetoj godini svoga rada ide dalje sa organiziranjem glazbenih projekata. Nakon koncerta Tonija Cetinskog, održanog 23. veljače 2006. u Dvorani Mladosti ovoga puta će po prvi puta u Hrvatskoj predstaviti samostalni koncert Toše Proeskog i Makedonskog simfonijskog orkestra Alea. Koncert se održava 1. lipnja u riječkoj Dvorani mladosti.
Toše Proeski je trenutno već nekoliko godina najveća makedonska estradna zvijezda i UNICEF-ov ambasador dobre volje. Iza sebe ima već nekoliko odličnih albuma, bio je i predstavnik Makedonije na Eurosongu. Nakon odličnih reakcija i tople dobrodošlice kao gosta na Tonyevom koncertu u Rijeci, ovoga puta Toše priprema samostalni koncet i to prvi u Hrvatskoj, a sve to uz pratnju Makedonskog simfonijskog orkestra. Pa, ako ste baš toliko straight...
Objavljeno 12.05.2006.
Porin se dogodine vraća u Rijeku?
Šest ovogodišnjih Porina u relevantnim kategorijama za Riječane otvorilo je i pitanje grada domaćina ove diskografske nagrade. Naime, tajnica riječkog HGU-a Jadranka Čubrić je na prijemu dobitnika nagrade prošlog petka kod gradonačelnika Vojka Obersnela postavila pitanje povratka Porina u Rijeku ili Opatiju jer je prema njenim riječima ”riječki Porin odličnom produkcijom i modernim izrazom dao još kvalitetniji pečat manifestaciji, koji još nitko nije ponovio”.
Naša je ponuda otvorena prem Institutu, no ne možemo pristati na ucjene i plaćati neke izmišljene naknade i autorska prava - odgovorio je gradonačelnik Obersnel. Da li priča oko pokušaja ”povratka” ove diskografske nagrade u Rijeku staje na prethodnoj izjavi prvog čovjeka Grada ili ne, ostaje čini se otvoreno pitanje do aktualiziranja pitanja grada domaćina pomalo posrnule manifestacije Porin.
Objavljeno 11.05.2006.