Top singlovi

  1. Foo Fighters - The Sky Is A Neighborhood
  2. Thirty Seconds To Mars - Walk On Water in the Live Lounge
  3. Sting – I Can't Stop Thinking About You
  4. Radiohead - Lift
  5. David Bowie - I Can't Give Everything Away
  6. Prophets Of Rage – Living On The 110
  7. Nine Inch Nails – Less Than
  8. Queens Of The Stone Age – The Way You Used To Do
  9. U2 - You’re The Best Thing About Me
  10. Starsailor - All This Life

Top album

Neil Young - Hitchhiker

dvd preporuka

David Gilmour – Live At Pompeii

Najava koncerata

Ključne riječi

Sve ključne riječi

Začarana Močvara u znaku kantautora

Začarana Močvara u znaku kantautoraListopad i Začarana Močvara vam predstavljaju sljedeća imena:

SIR CROISSANT (Republika Srpska)
Sir Croissant je kantautorski projekt Igora Božanića iz Banjaluke. Odgovorno tvrdimo da je njegova glazba jedna od najbolje skrivanih tajni ovih prostora. Stvara pjesme u kojima se može osjetiti utjecaj raznih žanrova, od art popa do sevdaha kojim je okružen, i sve to objedinjeno u indie folk akustiku.

Dosad je samostalno objavio dva EP-a, ”Let me sleep” s lo-fi baladom ”Braille” i ”If i was a fish i would cry” sa šarenom romantizacijom djetinjstva i svakodnevnih gestova ”johnson & johnson”. Svijet kantautorstva je za ovog muzičara otvoren 2017. kada je nastupao na festivalu Indirekt, a 2018. bio je dio Novog Vala u Budvi.

LEA ŠPRAJC (Zagreb)
Lea nam dolazi iz Čakovca, i studentica je Kroatistike i Etnologije na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Svira gitaru i klavir, a svoje pjesme krenula je početkom srednje škole. Pjesme su nježne i melankolične, baš onakve kakve volimo slušati na Začaranoj Močvari.

Lea je i velika zaljubljenica u međimursku tradicijsku kulturu, tako da uz autorske pjesme dobar dio njezina repertoara čine i vlastite obrade međimurskih tradicijskih pjesama. Aktivno nastupa od petnaeste godine. Osim festivala (”Nebo” / ”Imagine”), samostalnih nastupa, kao i onih u okviru različitih kulturnih događanja, surađivala je s Lidijom Bajuk, Dunjom Knebl i Enesom Kiševićem.

ICHABOD (Karlovac)
On je mladi kantautor na hrvatskoj glazbenoj sceni, aktivan od 2014. u okriljima vlastite sobe, a tek odnedavno vidljiv i široj publici. Festivalski debi ostvario je u lipnju ove godine na Indirekt festivalu u Umagu, a nedavno se predstavio i crnogorskoj publici na festivalu Novi Val u Budvi, gdje se pojavio među istaknutijim predstavnicima regionalne indie scene.

U svibnju ove godine snima prve singlove ”We Could’ve Had a Better Time” i ”Never Alone”. Ne skrivajući svoje korijene u folk glazbi, pjesme koje snima zadržavaju svoju akustičnu bazu koju krasi aranžmanima inspiriranim duhom pop glazbe 60-ih godina prošlog stoljeća. Nedavno je izbacio i prvi službeni video za pjesmu We Could’ve Had a Better Time.

NINA BAJSIĆ (Zagreb)
Nina živi, radi i studira dramaturgiju na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu. Uz kazalište i književnost bavi se glazbom; svira violinu, gitaru, pjeva i piše pjesme. Pjesme intimnog karaktera koje sklada i izvodi na engleskom jeziku ukomponirane su u indie-folk i country zvuk. Kao kantautorica dosad je nastupala na Tabor film festivalu, Indirekt festivalu u Umagu, u Art parku, Botaničaru, Kulturnom centru Mesnička i Teatru ITD u Zagrebu, te gostovala na nekoliko glazbenih emisija na radiju.

COOLIO JACK (Zagreb)
Kantautor s Krka s trenutnom rezidencijom u Zagrebu, a pod umjetničkim imenom nastupa od 2017. godine. Pjesme stvara na engleskom jeziku, ali ima i plan skupiti dovoljno materijala i za album na hrvatskom jeziku. Pjesme koje stvara su na razmeđu modernog folk pop i rock zvuka, a posebnu pažnju posvećuje melodiji i tekstu, kao i sveprisutnoj emociji u svojim pjesmama.

Stilski se najugodnije osjeća u goloj akustici, iako je od ljeta 2018. u nastupe ubacio i pratnju cajona. U 2018. godini nastupio je na Exposure Music Festivalu, Kaštelanskim Rock Večerima, S.O.S festivalu u Mariboru i KSET-ovom programu Čuješ. U pripremi je prvi album, s kojega je dosad objavio dva singla kao najavu istoga.

Objavljeno 24.10.2018.

Vremeplov

Odrastanje u društvu punom nesigurnosti, gdje snaga države počiva na strahu i gdje je prisutna neka vrsta institucionaliziranog terorizma, dalo mi je zanimljive nazore. Osjećam potrebu preispitati sve događaje i dublje promatrati likove, za razliku od ljudi koji su odrastali u sigurnijem okruženju.
Alexandar Balanescu (Balanescu Quartet)