Top singlovi

  1. Foo Fighters - The Sky Is A Neighborhood
  2. Thirty Seconds To Mars - Walk On Water in the Live Lounge
  3. Sting – I Can't Stop Thinking About You
  4. Radiohead - Lift
  5. David Bowie - I Can't Give Everything Away
  6. Prophets Of Rage – Living On The 110
  7. Nine Inch Nails – Less Than
  8. Queens Of The Stone Age – The Way You Used To Do
  9. U2 - You’re The Best Thing About Me
  10. Starsailor - All This Life

Top album

Neil Young - Hitchhiker

dvd preporuka

David Gilmour – Live At Pompeii

Najava koncerata

Ključne riječi

Sve ključne riječi

Opatija se budi - Nekoliko dana uzastopnih coolturnih događanja

Opatija se budi - Nekoliko dana uzastopnih coolturnih događanjaUdruga u osnivanju ”Komitet” u svibnju ove godine organizira Op.Art festival. Tematski naziv festivala je ”Quisisana” (”ovdje se liječi”). Program se odvija od četvrtka, 18., do nedjelje, 28. svibnja 2006.

Cilj ovog festivala je pokretanje lokalne zajednice radi zadovoljavanja potreba na području kulture, umjetnosti i zabave u Opatiji. U festivalskom programu zastupljeni su koncerti i slušaonice, predavanja i radionice, književne večeri, modne revije, predstave, performancei, instalacije i izložbe, filmske i video projekcije, društvene igre na otvorenom i u zatvorenom prostoru, izrada graffita, i illness turizam.

Festival započinje u četvrtak, 18. svibnja u Maloj krčmi ”Skalinada” na Voloskom u 19 sati. Iznimno bogat raspored događanja glasi:

Četvrtak, 18. 05. 2006.

19:00, Skalinada, Volosko, Svečano otvaranje
20:00, Skalinada, Volosko, Književno događanje: Vampirske priče, sudjeluju: Ernie Gigante Descovich (Opatija), Zoran Krušvar (Ri), Boris Perić (Zagreb), voditelj: Davor Šišović (Pazin)
22:00, Skalinada, Volosko, Vampirski kokteli Caffe-a Vampire iz Kringe
22:00, Skalinada, Volosko, Slušaonica: Dark/Gothic, glazbeno predavanje: DJ Roko
22:00, Skalinada, Volosko, Projekcija igranog filma: Nosferatu the Vampyre (1979.), r.: Werner Herzog

Petak, 19. 05. 2006.

18:00, ICEJ, Opatija, Otvorenje Abbakon SF konvencija, Roko Kero (Opatija)
18:30, ICEJ, Opatija, Predavanje: Keltska mitologija, predavač: Ivan Cerovac (Opatija)
19:00, ICEJ, Opatija, Predstavljanje društvene igre: Betrayal at House on the Hill, voditelj: Vladislav Lisica (Rijeka)
20:30, ICEJ, Opatija, Predavanje: Umjetna inteligencija, etičke implikacije, predavač: Marin Tomić (Opatija)
20:30, ICEJ, Opatija, Turnir: Dungeons & Dragons e3.5
21:00, ICEJ, Opatija, Predstavljanje društvene igre: Galebari, uvodničar: Vedran Močibob, autor igre (Pazin)
21:30, ICEJ, Opatija, Filmske projekcije: Anime
23:00, ICEJ, Opatija, Turnir: Magic the Gathering - extended

20:30, Skalinada, Volosko, Filmska projekcija: Einstürzende Neubauten - Halber Mensch
22:00, Skalinada, Volosko, Slušaonica: Industrial, Glazbeno predavanje: Josip Broz Maršić Tinturić

21:00, Volosko, Koncert: Jazz u Mandraću

Subota, 20. 05. 2006.

12:00, Mandrać, Volosko, Otvorenje likovnog događanja Vidno polje Quisisane
12:00, Mandrać, mul, ulice, Volosko, Instalacije i intervencije u prostoru - Vidno polje Quisisane, Autori: Alan Alebić (Rijeka), Milijana Babić (Rijeka), Višnja Brzaj (Rijeka), Igor Gržetić (Krk), Saša Jantolek (Matulji), Mirna Kutleša (Matulji), Ivan Midžić (Zagreb), Katarina Pandol (Hvar), Jelena Pehar (Osijek), Andreja Škorić (Volosko) i Darija Žmak (Lovran)
12:00, Mul, Volosko, Performance: Logotherapia, Jasna Šikanja (Lovran)
19:30, Kod volte, Volosko, Instalacija: Medigovo, Darko Pekica (Savičenta)
20:00, Mandrać, Volosko, Predstava: Sofa Jamming, Eksperimentalna Slobodna Scena (Zagreb) u suradnji s JustDesign (Umag), Don Kolarek B Boy Akademy (Zagreb) i Liberdance (Zagreb)
20:30, Mandrać, Volosko, Projekcije video radova - Vidno polje Quisisane, Autori: Tanja Dabo (Rijeka), Denis Krašković (Zagreb), Melita Sorola-Staničić (Volosko), Mirta Tomulić (Rijeka), Dražen Vitolović (Rijeka – Sovinjak) i Darija Žmak (Lovran)
22:00, Mandrać, Volosko, Koncert: Laurus Ensemble (Lovran)

13:00, Studio Artlan, Volosko, Predavanje: Riječko - kvarnerska NO - Art, OFF - Art, supkulturna, underground i akcionistička scena od Zlatka Kutnjaka i Svena Stilinovića do Stojnića, Dundare, Adaptera i Op.Art-a (1976. - 2006.), predavač: Branko Cerovac (Rijeka)
18:00, Studio Artlan, Volosko, Otvorenje izložbe fotografija - Tarek Ode (Tenerifi)

16:00, Skalinada - Volosko, Illness tourism: Tour de Birtz
17:00, Skalinada, Volosko, Književno događanje: Časopis Re predstavalja: Melita Sanković (Rijeka) i Josip Naglić (Rijeka)
21:30, Skalinada, Volosko, Književno događanje: Darko Pekica (Savičenta)

17:00, ICEJ, Opatija, Projekcija filma: Tesla - Master of Lightening (2000.), r: Robert Uth
17:30, ICEJ, Opatija, Predstavljanje društvene igre: Hecatomb, voditelj: Vladislav Lisica (Rijeka)
18:30, ICEJ, Opatija, Predavanje: Vizionarstvo Nikole Tesle, predavač: Nikola Cvjetković (Lovran)
19:00, ICEJ, Opatija, Turnir: Magic the Gathering - classic
19:30, ICEJ, Opatija, Turnir: Munchkin
20:30, ICEJ, Opatija, Predavanje: Planetarni sustavi oko nama bliskih zvijezda, predavač: Korado Korlević (Višnjan)
22:00, ICEJ, Opatija, Filmske projekcije: SF, fantasy i horror klasici
22:00-23.30, ICEJ, Opatija, Lov na blago, voditelj: Mauricio Martinčić – Moris (Pazin)
24:00, ICEJ, Opatija, Kviskoteka, voditelj: Mauricio Martinčić – Moris (Pazin)

Nedjelja, 21. 05. 2006.

12:00, Mandrać, mul, ulice, Volosko, Instalacije i intervencije u prostoru - Vidno polje Quisisane, Autori: Alan Alebić (Rijeka), Milijana Babić (Rijeka), Višnja Brzaj (Rijeka), Igor Gržetić (Krk), Saša Jantolek (Matulji), Mirna Kutleša (Matulji), Ivan Midžić (Zagreb), Katarina Pandol (Hvar), Jelena Pehar (Osijek), Andreja Škorić (Volosko) i Darija Žmak (Lovran)
12:00, Mul, Volosko, Happening: Figura u prostoru; Damir Božić-Pišta (Rijeka) i Damir Šegota (Rijeka)
21:00, Kod volte, Volosko, Projekcije video radova - Vidno polje Quisisane: Sara Bačić (Rijeka), Damir Božić-Pišta (Rijeka), Mijau Lab (Rijeka) i Damir Šegota (Rijeka)

17:00, Park ispred umjetničkog paviljona Juraj Šporer, Književno događanje: Časopis Re predstavalja: izbor poezije i proze iz časopisa Re, voditelj: Krešimir Vogrinc
18:00 Park ispred umjetničkog paviljona Juraj Šporer, Književno događanje: Darksider, Srebrenka Iveković (Ičići)
18:30, Lungomare kod umjetničkog paviljona Juraj Šporer, Performance: Art Zona, Krešo Mustać (Rijeka)
19:00, Park ispred umjetničkog paviljona Juraj Šporer, Performance: Dva Pana i Suzana, Damir Čargonja (Rijeka), Tom Gotovac (Zagreb) i Krešo Kovačiček (Rijeka)
19:30, Park ispred umjetničkog paviljona Juraj Šporer, Koncert: Mario Furka i Štićenici (Rijeka)
20:30, Park ispred umjetničkog paviljona Juraj Šporer, Performance: Opatijo Bajna, Lorenzo i Zlatan Dumanić (Split)
21:00, Portić ispred umjetničkog paviljona Juraj Šporer, Modna Revija: Crno i bijelo, Ivana Butković (Rijeka)

Ponedjeljak, 22. 05. 2006.

18:00, Monokini, Opatija, Video projekcije: Mediateka video dance, predstavlja: Senka Baruška (Lovran)
20:00, Monokini, Opatija, Video projekcije: Blue Man Group
22:00, Monokini, Opatija, Video projekcije: Montalvo Hervieu Paradis Ballet

18:00, ICEJ, Opatija, Književno događanje: Katapult predstavlja: Smeće, autori: Alen Kapidžić, Enver Krivac i Mišo Novković
20:30, ICEJ, Opatija, Predavanje: 70. godišnjica španjolske revolucija, predavač: Mato Ivanišević (Rijeka)
21:00, ICEJ, Opatija, Filmska projekcija: Zemlja i sloboda (1995.), r: Ken Loach

Utorak, 23. 05. 2005.

10:00 – 17:00, ICEJ, Opatija, Strip radionica: ’Quisisana’ - terapija stripom, voditelj radionice: Damir Steinfl (Opatija) u suradnji s Ivanom Armanini (Zagreb), Dunjom Janković (Mali Lošinj) i Matijom Pisačićem (Sesvete)
10:00 – 17:00, ICEJ, Video projekcije: Mediateka video dance
17:00, ICEJ, Opatija, Otvorenje strip izložbe: Emisija emocija – Komikaze; uvodničar: Damir Steinfl (Opatija)
18:00, ICEJ, Opatija, Književno događanje: Katapult predstavlja: Snuff film, autor: Goran Dević (Rijeka)
20:00, ICEJ, Opatija, Predavanje: Sve je zavjera, ništa teorija, Predavač: Marijan Vejvoda (Rijeka)
21:00, ICEJ, Opatija, Filmska projekcija: Illuminati: All Conspiracy – No Theory, r: Christopher Everard – Jurquet

19:00-24:00, od Voloskog do Ičića, Performance: Slušaonice na klupi, Zoran Medved (Rijeka)

Srijeda, 24. 05. 2006.

10:00 – 17:00, ICEJ, Opatija, Strip radionica: ’Quisisana’ - terapija stripom
10:00 – 17:00, ICEJ, Video projekcije: Mediateka video dance
19:00, ICEJ, Opatija, Predstavljanje zbirke eseja Disceptatio, autor: Ernie Gigante Descovich (Opatija)
19:30, ICEJ, Opatija, Književno događanje: Opatijska književna scena, gostuju: Ernie Gigante Descovich (Opatija), Valerio Orlić (Rijeka-Pag), Luka Skoric (Opatija) i Rikardo Staraj (Mošćenička Draga)

21:00, Skalinada, Volosko, Književno događanje: Queer bajke, predstavlja: Zvonimir Dobrović (Zagreb)
22:00, Skalinada, Volosko, Slušaonica: Antony and the Johnsons
22:00, Skalinada, Volosko, Projekcija igranog filma: Beautiful Boxer, r: Ekachai Uekrongtham

18:00-20:00, Sala Mjesnog odbora Ičići, Radionica: Eko - materijali, voditeljica: Mirjana Marin (Ičići)

19:00-24:00, od Voloskog do Ičića, Performance: Slušaonice na klupi, Zoran Medved (Rijeka)

Četvrtak, 25. 05. 2006.

10:00 – 17:00, ICEJ, Opatija, Strip radionica: ’Quisisana’ - terapija stripom
10:00 – 18:00, ICEJ, Video projekcije: Ciklus partizanskog filma

17:00, Slatina, Opatija, Performance: je živ!, Sven Stilinović (Rijeka)
17:30, Slatina, Opatija, Performance: Majski...tanz Scapuni op..., Pino Ivančić (Pula)
18:00, Slatina, Opatija, Performance: Prednapregnuti beton bez armature, šesti bot, David Belas (Poreč)
18:30, Slatina – Opatija, Illness Tour d’Opatija, vodiči: Amir Muzur (Opatija) i Ernie Gigante Descovich (Opatija)

20:00, Skalinada, Volosko, Književno druženje: Izet Medošević (Rijeka), Igor Večerina (Rijeka), ekipa iz Katapulta i Re-a i mnogi drugi i svi koji žele
21:30, Skalinada, Volosko, Poetska večer: Jedan stari grdi debeli i drugi stari grdi, ali mršav, Franci Blašković (Pula) i Drago Orlić (Poreč)
22:00, Skalinada, Volosko, Slušaonica: Borbene pjesme, Glazbeno predavanje: Aleksej Červar (Opatija)

19:00-24:00, od Voloskog do Ičića, Performance: Slušaonice na klupi, Zoran Medved (Rijeka)

Petak, 26. 05. 2006.

10:00 – 17:00, ICEJ, Opatija, Strip radionica: ’Quisisana’ - terapija stripom
18:00, ICEJ, Opatija, Filmske projekcije: FilmAktiv (Rijeka) predstavlja: Ne-nasilje (2004.), autorica: Mirna Vitković, Suodnos (2004.), autor: Romano Perić, Slučaj br. 120229 (2005.), autorica: Kristina Barišić, Komunalno društvo Viškovo (2003.), autorica: Martina Čip (Rijeke), reportaža s 3. Liburnija film festivala (2005.), r:grupa autora/ica i trailer za dokumentarni film Razgovori
19:00, ICEJ, Opatija, Filmske projekcije: Liburnia film festival (Ičići) predstavlja: Pula, Heroin, autori: Aleksandar Pilepić (Pula) i Caludio Radeka (Pula) i Divlja stoka istarska, autor: Claudio Radeka (Pula)
20:00, ICEJ, Opatija, Filmske projekcije: Lindarenje (Lindar, Pazin) predstavlja: The Story of My Mother (2004.), autor: Choy Hyo-ju (Koreja), “T.P. (39)”, autori: Goran Butorac (Rijeka) i Dejan Diklić i Audio-Video Slide Show, autor: Mario Jakšić (Čakovec)
20:30, ICEJ, Opatija, Filmske projekcije: Fade In (Zagreb) predstavlja: Jutro poslije (2006.), autori: Damir Kantozi (Zagreb) i Sandra Tomljenović (Zagreb)
21:00, ICEJ, Opatija, Filmske projekcije: Queer Zagreb predstavlja: Gendernauts (2004.), autorica: Monika Treut
21:30, ICEJ, Opatija, Filmske projekcije: qwost.com i PSD produkcija (Ilirska bistrica) predstavljaju: Izbor video radova
22:00, ICEJ, Opatija, Filmske projekcije: Cinema ’Clandestino’ – filmski maraton

20:00, Zora, Opatija, Performance: Heroine, Mila Čuljak (Rijeka) i projekcija filma Karla Došena (Rijeka)

18:00, Slatina, Opatija, Koncert: Masa:kru presents:
Audio: Flip (drum’n’bass), Bumboclot_dj (drum’n’bass, jungle)
Video: Lole.Kee.Bolek (komisija, Ri)
23:00, Slatina, Opatija, Koncert: Disco’n’Action (Rijeka)

Subota, 27. 05. 2006.

17:00, ICEJ, Opatija, Filmske projekcije: Spirit (Rijeka) i Maslina (Punat) predstavljaju: Bodul 13 (2005.), grupa autora
18:00, ICEJ, Opatija, Filmske projekcije: Liburnija-film i festival More predstavljaju: Bijeg,
autor: Zoran Babić i Albanien&Euterpeautor, autor: Marino Brzac
18:30, ICEJ, Opatija, Filmske projekcije: Zelena Istra(Pula) predstavlja: Spasimo livade posidonije – riznice biološke raznolikosti Jadrana (2003.), autorica: Barbara Mikac (Pula)
19:00, ICEJ, Opatija, Filmske projekcije: Revija amaterskog filma (Zagreb) predstavlja: RAF izbor 2006., 33 kratka dokumentarna, animirana, igrana i eksperimentalna filma iz SAD-a, Srbije i Crne Gore, Slovenije, Bosne i Hercegovine te Hrvatske
22:00, ICEJ, Opatija, Filmske projekcije: Op.Art predstavlja: Altofragile, Massimo Mucchiut (Italija)

10:00 – 20:00, Slatina, Opatija, NINE – Summer Variation, snowboard skokovi u more
14:00 – 20:00, Slatina, Opatija, Graffitti session
17:00, Slatina, Opatija, Performance: Skaterska zvijezda, opatijski skejteri
18:00, Slatina, Opatija, Koncert: Opatijske barufe – dio 1., nastupaju:
Dule i Bonaca (Opatija), Negativna Orijentacia (Rijeka), Građanski Neposluh (Rijeka), Dead Kennedys cover band (Rijeka), Carmina Puttana (Opatija), 7 nedvojbenih (Rijeka, Opatija), The Orange Strips (Labin), Tigrova Mast (Zagreb), My Buddy Moose (Rijeka), Peach Pit (Zagreb), Welcomin’ Committee in Flames (Zagreb)

20:00, Slatina, Opatija, Predstavljanje strip-fanzina Quisisana, Damir Steinfl (Opatija)

Nedjelja, 28. 05. 2006.

21:00, Monokini, Opatija, Modna revija: Vrsta, Tajči Čekada (Rijeka)
21:30, Monokini, Opatija, Plesni performance, Topli Sunčani maslačci 2 – ex Riječke pičke (Rijeka)

18:00, Slatina, Opatija, Koncert: Opatijske barufe – dio 2., nastupaju:
Luna Morado (Rijeka), Tost (Rijeka), Drugo Stanje (Rijeka), Bruno (Rijeka), O.Š. Sulud III (Rijeka), Tito’s Boys (Poreč), Agressive Snail Attack (Rijeka), Father (Rijeka), Very Expensive Porno Movie (Rijeka, Opatija), Pasi (Rijeka, Opatija), Analena (Zagreb)

Damir Tomić

Objavljeno 12.05.2006.

Vremeplov

Ako u bivšim socijalističkim zemljama postoje ljudi bez tradicije stvarnog sudjelovanja i autonomnog kritičkog sudjelovanja... onda imamo problem.
Elvio Baccarini, riječki filozof